Zařízení stavby, pasportizace

Provedením pasportizace je získána přehledně ucelená databáze informací o objektu. Představuje zpracování všech půdorysů budovy, očíslování místností a vytvoření tabulek údajů k místnostem. Obvykle se dodává i řez budovou. Tato dokumentace lze využít jako podklad pro investiční záměry jako jsou stavební úpravy, modernizace, případně rekonstrukce, ale i jako podklad pro zpracování například energetického auditu.

Projektová dokumentace

Projektovou dokumentaci tvoří souhrn všech částí projektu a potřebných dokladů, které jsou sestaveny za účelem schválení stavby úřady a následně pro provedení stavby. Projektová dokumentace je zhotovena na základě odsouhlasené studie domu v potřebném rozsahu a podrobnosti. Dokumentaci jsem Vám schopen zpracovat ve všech jednotlivých stupních (Studie, DUR, DSP nebo DPS, Dokumentace skutečného provedení stavby, Dokumentace bouracích prací)

Studie domů, studie interiérů

Studie tvoří základní stěžejní projekt, který svojí přesností a předvídavostí zamezí dispozičním a proporčním změnám v dalším stupni projektové dokumentace. Investorovi se dostane pohled na všechny exteriérové resp. interiérové pohledy a na půdorysnou dispozici objektu resp. interiérového prostoru. V každé studii je již počítáno s konstrukčním řešením objektu. Finální podoba studie obsahuje půdorysy jednotlivých podlaží resp. řešeného interiérového prostoru, perspektivní pohledy a umístění domu na pozemek.

reference >> Studie >> RD Slaný

Studie rekonstrukce rodinného domu

 

Popis požadavků

Architektonická studie řeší stavební úpravy a dispoziční řešení celého objektu. Cílem bylo vytvořit studii celkové rekonstrukce dispozičních prostor, objekt více proslunit, osvětlit a také propojit se zahradou. Dále bylo nutné vytvořit nové hygienické zařízení v obou nadzemních podlažích, dva dětské pokoje. Ložnici, pracovnu a odkládací místa resp. šatny. Dalším požadavkem bylo projení kuchyně s obývákem a zároveň umožnit z těchto prostor vstup do zahrady. V obývacím pokoji by se měli nacházet krbová kamna.

 

Architektonické a funkční řešení

V centrální hale, ve které bylo mnoho místa, vznikly dvě nové místnosti. První z nich je nová koupelna se sprchovým koutem, toaletou a umyvadlem, druhou je pak komora, ve které se nachází pračka.

Hned naproti těmto nově vzniklým místnostem vznikly místo původní kuchyně dvě nové místnosti. První z nich nabízí bohatý úložný prostor, hned za ní se nachází pracovna. V pracovně budou zazděny dveře, které původně propojovali kuchyň s obývacím pokojem. Okno do pracovny se zvětší a vznikne velké rohové okno, které zajistí bohatou dodávku světla a výhled.

Místo původní koupelny a spíže vznikl prostor jídelny. Bude probourána příčka, která původně oddělovala původní ložnici, nacházející se vedle těchto dvou místností, a oba tyto prostory se propojí v jeden celek. Místo ložnice vznikne kuchyň a bude přímo propojená s jídelnou. Jak v jídelně, tak v kuchyni jsou navržena nová francouzská okna vedoucí do zahrady a před nimi pak nová terasa. Na opačné straně kuchyně vzniknou široké zašupovací dveře, které budou vytvářet variabilitu v propojování prostor kuchyně a obývacího pokoje. Obývací pokoj bude zachován na svém původním místě a budou v něm vybudována krbová kamna.

Z haly je možné se dostat do suterénu a do 1.patra.

V suterénu jsou vybudovány 3 nové místnosti. Místnost pro skladování potravin, místnost pro domácí práce a pro relaxaci a odpočinek je zde vybudována wellness místnost, kde se nachází sauna a dvě sprchy. V suterénu nalezneme ještě místo pro plynový kotel.

V 1.patře je hned po pravé straně u schodů vybudovaná nová koupelna s rohovou vanou a sprchovým koutem, dvouumyvadlem v toaletce a vedle oddělený záchod. Naproti schodům z původní terasy vznikla zimní zahrada. Po levé straně od schodů, kde byl původně pokoj se vybudovala chodba, která zpřístupňuje jinak velmi složitě dostupné podkroví. Za touto chodbou vznikla ložnice a v podkroví dva dětské pokoje. Pod šikmou střechou v dětských pokojích, kde je výška od podlahy k šikmině menší než 1,2m je pak vybudován ukládací prostor. Oba pokoje jsou osvětleny novými okny ve stěně a ve střeše. V prostorách chodby se pak nachází další vestavěné skříně.

Na obálce domu byla navržena nová fasáda, obklad soklu, schodů a terasy.

Rentgen-návrhový-stav

Rentgen-návrhový-stav

Rentgen-návrhový-stav

Rentgen-návrhový-stav

O MNĚ

Mnoho dalších informací o mně a mé práci naleznete také na mých osobních stránkách sociální sítě Facebook a na LinkedIn.

Reference

2011 © www.petrsvanda.cz | Všechna práva vyhrazena.

Designed & Powered by